Haber

Cumhurbaşkanlığı Adayı Kılıçdaroğlu: “Siyasette Kullanılan Tehdit Dilinin Neler Getirdiğini Hep Birlikte Göreceğiz.

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, silahlı saldırının ardından DÜZGÜN Partisi İstanbul İl Başkanlığı’na giderek İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Kılıçdaroğlu, “Siyasette kullanılan tehdit dilinin sonuçlarını hepimiz görüyoruz. Hele devleti yöneten kişinin kullanılan dile dikkat etmesi gerekiyor. Tehdit ve şantajla siyaset yapılmaz. Hele Akşener Bey’e karşı olmaz. O sömürücüdür.” boyun eğmeyecek bir lider” dedi.
Cumhurbaşkanlığı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bugün iki kurşun isabet eden İstanbul Zeytinburnu’nda İYİ Parti İl Başkanlığı’na gelerek GEZEL Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
Kılıçdaroğlu’na CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu eşlik etti.
“DEVLETİ YÖNETEN KİŞİ KULLANDIĞIM DİLE SAHİP OLMAK ZORUNDADIR”
Kılıçdaroğlu, yaklaşık bir saat süren ziyaretin ardından buradan ayrılırken kısa bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle:
“Siyasette kullanılan tehdit dilinin sonuçlarını hepimiz görüyoruz. Hele devleti yöneten kişinin kullanılan dile dikkat etmesi gerekiyor. Tehdit ve şantajla siyaset yapılmaz. Hele Akşener Bey’e karşı olmaz. siyasette deneyimli, tecrübeli, şantaja boyun eğmeyecek. kendisi bir cumhurbaşkanıdır. onun hesabına kendisine ve partili arkadaşlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. ayrıca tutuklanan polisimize ve emniyet teşkilatımıza canı gönülden teşekkür ederim. Silahı kullanıp ateş eden kişi.”

Kaynak: ANKA / Yeni

hilvanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu