Haber

Kocaeli Sporcuları Erzurum’da Yapılan Kısa Kulvar Sürat Pateni Şampiyonasında 13 Madalya Kazandı

Türkiye Buz Pateni Federasyonu’nun Erzurum’da düzenlediği Türkiye Kısa Kulvar Sürat Pateni Şampiyonası’nda Kocaelili sporcular 13 madalya kazandı.

Büyükler, Küçükler C, D, E, F ve G kategorilerinde Ankara, Erzurum, Samsun, Bursa, Kars, Ardahan ve Kocaeli’den 110’u kadın 217 sporcu 27-30 Nisan’da Palandöken Kısa Pist Salonu’nda . Türkçe Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) ve altyapı grubu, milli grupları ile barajı geçmek için çaba sarf etti.

Kocaeli’de 14 kulüpten 72 sporcunun podyumda mücadele ettiği yarışlarda farklı kategorilerde 5 sporcu sezonu birinci, 5 sporcu ikinci, 3 sporcu ise üçüncü olarak sezonu tamamladı.

Körfez Buz, yarışlarda ve yetişkinlerde yarışan küçük B kategorisi sporcusu SporKulüpten Toprak Efe Eroğlu A milli grubu ve TOHM, küçükler D kategorisi, Yurdum Gençlik Spor Kulübü’nden Elzem Taş yine TOHM’de kaçmayı başardı.

Junior C kategorisinde Yurdum Gençlik Spor Kulübü’nden Doğukan Erdoğan ve Umut milli takımından Muhammed Arda Atlı TOHM, junior D kategorisinde ise Kocaeli Gençlik Spor Kulübü’nden Elif Doğa Derin TOHM zamanı oldu.

Müsabakaların küçükler E kategorisinde Buz Ailesi Spor Kulübü’nden Muhammed Çukan ve Kuzey Okan ile Kocaeli Buz Spor Kulübü’nden Damla Abdulrezzak alt yapı grubu zamanlarını elde ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu