Haber

NEÇİRVAN BARzanİ DEPREMDEN ETKİLENEN GAZİANTEP’İ ZİYARET ETTİ

IRAK Bölgesel Kürt Yönetimi (İKRG) Lideri Neçirvan Barzani, deprem bölgesi olan Gaziantep’i ziyaret etti. Barzani, depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileyerek, Türkiye’nin bu krizden çıkacağına inandığını söyledi.

Gaziantep’teki AFAD koordinasyon merkezine gelen Neçirvan Barzani’yi Bursa Valisi Yakup Canpolat karşıladı. Koordinasyon merkezini ziyaret eden Barzani, yetkililerden bilgi aldı.

Neçirvan Barzani, Türkiye’de yaşanan deprem nedeniyle bölgelerindeki tüm faaliyetlerini iptal ettiklerini ve her evde yas olduğunu söyledi. Türkiye’nin bu krizden de çıkacağına inandığını ve ellerinden gelen desteği vermeye devam edeceklerini dile getiren Barzani, şunları kaydetti:

Bugün buraya gelmemizin sebebi, deprem nedeniyle zor günler geçiren Türk devleti ve milletinin acısını paylaşmaktır. Tüm halkımız adına hayatını kaybeden ailelere baş sağlığı diliyorum. Türkiye’nin her krizde yanımızda olduğunu ve takviye güç verdiğini söylemek isterim. En kötü zamanımızda yanımızda oldular ve bize takviye verdiler. Türkiye’nin başına gelen musibet nedeniyle bölgemizdeki tüm aileler aynı acıyı paylaşmaktadır. Türkiye’de bu acıyı paylaşmak için bölgemizdeki tüm faaliyetleri durdurduk. İmkanlarımız ölçüsünde elimizden geleni yapmaya çalıştık. Bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. Şunu da söylemek isterim; Burada bölgemizden yardım birimleri var. Ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Türk devletine ve milletine bağlılığımızı kendi imkanlarımızla sunmaya çalıştık. İnşallah bu kötü günler geride kalır. Türk Devleti’nin ve Cumhurbaşkanı’nın bu krizden yeniden çıkacağına da eminim.”

Barzani ve beraberindekiler, konuşmaların ardından Nurdağı ve İslahiye ilçelerine hareket etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu