Haber

Zelenskiy: Hazırlanmakta olduğumuz saldırı için askerlerimize daha fazla silah vermek için çalışıyoruz

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenskiy, Rus ordusuna karşı hazırladıkları taarruz için Ukrayna ordusuna her geçen gün daha etkili silahlar sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

Zelenskiy, gece saatlerinde yayınladığı görüntüde, ABD başkanlığında Brüksel’de düzenlenen Ukrayna Savunma Temas Grubu Toplantısını değerlendirdi.

Görüşmede Ukrayna için bazı değerli kararların alındığını belirten Zelenskiy, şu ifadeleri kullandı:

“Bu, bu türden dokuzuncu toplantı. Devletimizi korumak, askerlerimizi güçlendirmek için bir başka güçlü karar daha alındı. Ortaklar tarafından daha fazla hava savunma sistemi onaylandı. Daha fazla tank onaylandı. Daha fazla top ve mermi onaylandı. Ordumuzun ileri eğitimi onaylandı.” “

Rusya-Ukrayna savaşı kapsamında ülkesindeki Rus ordusuna saldırmaya hazırlandıklarını belirten Zelenskiy, “Askerlerimize daha fazla silah, daha uzun menzilli silahlar ve üzerimize düşen saldırı için daha fazla güç sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. hazırlanıyor.” söz konusu.

“Türkiye’de görev yapan arama kurtarma ekibimiz 9. gününde bir kadını sağ kurtardı”

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye’ye arama kurtarma ekipleri gönderdiğini hatırlatan Zelenskiy, şöyle devam etti:

“Türkiye’de çalışan bir kurtarma ekibinden çok güzel bir haber. Depremin 9. gününde kadın sağ olarak kurtarıldı. Acil servis ekiplerimiz onu enkaz altından çıkarıp sağlık ekiplerine teslim etti. Çok değerli değil. her koşulda umudunu yitirmek ve yaşam mücadelesine devam etmektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu