Haber

Barış Atay, Hatay’daki moloz döküm alanlarını anlattı: Hiç ayrılmadan zeytinliklere yaslandı.

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, Hatay’daki deprem afet bölgesinde enkaz döküm merkezlerini anlattı.

Enkazın toplandığı alanlarda çekim yapan Atay, molozun tarım alanlarının yakınına herhangi bir ayırma yapılmadan ve asbest tehlikesine karşı önlem alınmadan vahşi bir şekilde döküldüğünü belirterek, “Belirlenen çöplük alanlarından birindeyiz. Mengüllü Köyü yani Koçören.Aynı ailemin köyü gibi.Gördüğünüz gibi arka taraf.Tamamen zeytinliklerden oluşan bir köy.Kötülerin ana geçim kaynağı zeytin ve zeytinyağı.Ancak, asıl sorun burası resmi olarak belirlenmiş bir çöplük alanı değil, tasnifsiz bir yığın.Asbest içerip içermediğine dair rastgele bir çalışma yapılmadı, yukarıdaki ilk üç gün yapılmadığı ancak sulama işi olduğu doğrulandı. şimdi varmış gibi gördüğümüz.

Burası tarım alanına benzemiyor ama molozların olduğu sınır zeytinliklerin başladığı yer. Ve vadi dolmak üzere… Köy halkı bununla yıllarca yaşamak zorunda kalacak. Böyle bir görüntü var…” (HABER MERKEZİ)

aydincikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu