Haber

CHP Lideri Özel, Ecevit’in Örnek Alındığı Yürüyüşün Sonlandığını Söyledi

– CHP Lideri Özel: “Atatürk’ün partisinin iktidara gelmesinde Ecevit’i örnek alan yürüyüşümüz delegelerimizin takdiriyle sonuçlandı.”

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel, “Atatürk’ün partisini iktidara getirmek, kadrolarına güç vermek, teşkilatından güç almak, teşkilatına güç vermek açısından yürüyüşümüz Bülent Ecevit’i örnek alıyor. Kadrolar, tıpkı Bülent Ecevit ve arkadaşlarının yaptığı gibi; “Dünkü Cumhurbaşkanlığı seçimi delegelerimizin takdiriyle sonuçlanmıştır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, CHP 3. Genel Başkanı Bülent Ecevit’in ölüm yıl dönümünde mezarı başında düzenlenen anma törenine katıldı. Vatandaşların tebriklerini de kabul etti.

Ecevit’in mezarı başında bir açıklama yapan Özel, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin üçüncü Genel Başkanı Başbakanımız Bülent Ecevit, bugün, 1972 yılında Cumhuriyetin ilk yüzyılının üçüncü Genel Başkanı olarak Cumhuriyet Halk Partisi’ne sol rüzgârlar estiriyor. Dünyada işçi hareketinin güçlenmesi, Türkiye’de ise siyasi kümeyi en doğru şekilde analiz edip okuyarak Cumhuriyet Halk Partisi’ne yeni bir vizyon belirlemiş, partimizi iki yerel, iki seçimde birinci parti olarak almayı başarmıştır. 1970’li yıllarda yapılan genel seçimlerle Cumhuriyet Halk Partisi’nin çok partili dönemde hiç şüphesiz en büyük başarılarını elde eden, Başbakanlık görevi sırasında Kıbrıs’taki zulme son veren, Kıbrıs’a yönelik askeri harekatı ” Barış Harekatı’nda, ‘Sadece Türklere değil, Rumlara da barış getireceğiz’ dedi ve bu kararın ardından Kıbrıs’ta Türklere yönelik katliamı durdurdu, “Buna zemin hazırlayan mükemmel bir devlet adamının huzurundayız.” Bağımsız bir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolunu açan ve tüm bunlara rağmen Rum halkı ve Yunanistan ile ilişkiler açısından son derece diplomatik bir çerçeve sunabilen bir kişidir” dedi.

“Atatürk’ün partisinin iktidara gelmesinde Ecevit’i örnek alan yürüyüşümüz delegelerimizin takdiriyle sonuçlandı.”

Bülent Ecevit’e layık olmaya çalışacaklarını belirten Özel, “Gücünü ekibinden alan, ekibine güç veren, teşkilatından güç alan, teşkilatına güç veren yürüyüşümüz, Bülent Ecevit’i örnek alıyor. Atatürk’ün partisinin iktidara gelmesi açısından dün genel olarak Bülent Ecevit ve arkadaşlarının yaptığı gibi, delegelerimizin takdiri ile Cumhurbaşkanlığı seçimi tamamlandı. 81 ilin lideri. Ona ve partimize layık olmaya çalışacağız. Başkanlığını devraldığı Lozan Kahramanı İsmet Paşa’yı ve İsmet Paşa’nın vefatından sonra yerine geçtiği Gazi Mustafa Kemal’i anıyoruz. “Atatürk’ü minnetle anıyoruz.” , hem Kurtuluş Savaşı’na hem de Türkiye Cumhuriyeti’ne emek veren tüm devlet adamlarımıza, tüm generallerimize. Bugün siz değerli Genel Başkanımızın huzurunda saygıyla buradayız. Ona layık olmaya çalışacağız” dedi.

habergediz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu