Haber

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, 27 Mayıs darbecilerini kınadı

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Lideri Ali Babacan, “27 Mayıs darbecileri utanç sayfalarına yazıldı. Durmaktır. Karar verin” dedi.

27 Mayıs 1960 darbesinin 63. yıl dönümü nedeniyle DEVA Partisi’nin resmi Twitter hesabından yeni bir görsel paylaşıldı. DEVA Parti lideri Ali Babacan’ın 27 Mayıs 2021 İzmir İl Başkanlığı açılışında yaptığı konuşmadan bir kesit, “27 Mayıs darbecileri tarihin utanç sayfalarına yazıldı. Kimse o eski karanlığı kullanmasın. Türkiye sopa gibi. Onun için suç hepimizin üzerine.” Demokrasimize yönelik her türlü girişim karşısında dimdik durmak en önemli görevdir. Karar ver” notuyla paylaşıldı. Görüntüde Babacan’ın şu sözleri yer aldı:

“27 Mayıs darbecileri hak ettikleri yerde, utanç sayfalarına yazıldı. Bugün tarihimize cuntanın ayak izlerini sürenleri kimse anmıyor. O cuntacıların isimlerini kimse gururla anmıyor. Millet bunu kalbinde, vicdanında, aklında saklıyor.Bugün ülkemizi karamsarlığa itenler, gençlere umutsuzluktan başka bir şey vaat etmeyenler, geçmişin acılarıyla bu milleti tehdit etmeye çalışıyorlar.Hepinizin huzurunda açıkça söylüyorum. : Kimse geçmişin travmalarıyla bu milletten oy toplamak için ucuz hesaplara kalkışmasın.O eski Türkiye’nin karanlığını sopa gibi kullanmaya kalkmasın.Demokrasi milletimizin sesini hakim kılmaktır.En değerlisi milletimizin sesini hakim kılmaktır. demokrasimize yönelik her türlü teşebbüse karşı dimdik durmak, anayasal düzeni korumak, millet iradesini her şeyin ve herkesin üzerinde tutmak, milletimize sözümüz hukukun üstünlüğünü korumak ve korumaktır. Şartlar ne olursa olsun hukukun üstünlüğünden asla vazgeçme. Hiçbir vesayet merkezine siyaset üstü bir güç atfetmiyoruz.”

sultangazi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu