Haber

Kılıçdaroğlu: Depremler ve Milyonlarca Evsiz Ülkesinde Vatandaşını Aşağılayan Sistem Kurdu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Depremler ve milyonlarca evsiz vatandaşına hakaret eden bir sistem kurdu. Bu ne kadar rezil ve rezil bir sistem. Geldiğimizde 5 yıl yabancıya konut satışına engel olacağız ve yasak kalkacak” dedi. Fiyatlar düşmeden kaldırılmaz. Düzeltilecek o kadar çok şey var ki, tuz tuz kokardı” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde 5 yıl süreyle yabancılara konut satışını engelleyeceklerini ve konut fiyatları düşene kadar bu yasağın kaldırılmayacağını açıkladı. Kılıçdaroğlu’nun bu akşam sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Vatandaşlarımıza yeni konut teslimlerinde 150 m2’ye kadar yüzde 8, bu m2’yi aşan kısımda yüzde 18 KDV uygulanmaktadır. Yabancılar bu avantajla yüksek alımlar yapmakta ve konut fiyatlarını yükseltmektedir.

“5 YIL YABANCIYA KONUT SATIŞINI ENGELLEYECEĞİZ”

Depremler ve milyonlarca evsiz vatandaşına hakaret eden bir sistem kurmuş durumda. Bu kadar rezalet, bu kadar rezalet bir sistem. Geldiğimizde 5 yıl süreyle yabancıya konut satışına engel olacağız ve fiyatlar düşene kadar yasak kalkmayacak. Düzeltmemiz gereken o kadar çok şey var ki ortalık tuz kokuyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu