Haber

Kılıçdaroğlu gizli toplantıya katılan ismin üzerini çizdi! Tüzüğe aykırı da olsa sofrasına oturmaz.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun bazı CHP’li isimlerle yaptığı bilinmeyen görüşmenin ortaya çıkması partide kriz yarattı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Grup Başkanvekili kendisine karşı bir kümelenme ortaya çıktı. Gökhan GünaydınGünaydın’ın MYK toplantılarına katılmasını yasakladı.

CHP’NİN ÇOK ÖNEMLİ İSİMLERİ O TOPLANTIDA VARDI

Değişim isteyen CHP’li isimler geçtiğimiz günlerde internet üzerinden düzenlenen çevrimiçi bir toplantıda bir araya geldi. Ancak gizli görüşmenin görüntüleri sosyal medyaya sızdırıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başkanlık ettiği toplantıda kongre süreci detaylı olarak ele alındı. Toplantıya CHP’nin önde gelen isimlerinden Bülent Tezcan, Tekin Bingöl, Muharrem Erkek, Özgür Özel, Onursal Adıgüzel, Engin Altay ve Gökhan Günaydın da katıldı.

GÜNAYDIN’A MYK YASAĞI

Toplantının açıklanması gündem oluştururken, CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Etik bulmuyorum” dedi. Kılıçdaroğlu, katılımcı isimlerini disiplin kuruluna sevk etmeyeceğini belirterek, isim için işlem başlattı. Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ile birlikte hareket eden Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın’ın MYK toplantılarına katılmasını yasakladı.

Gökhan Günaydın

YÖNETMELİĞE KARŞI BİLE BOZULDU

Bu yasak CHP tüzüğünün 22. maddesine aykırıdır. Tüzükte “TBMM Grup Başkanvekilleri, kadın ve gençlik kolları MYK toplantılarına katılabilir, görüş ve öneride bulunabilir ancak oy kullanamaz”; Günaydın’ın İmamoğlu’nun toplantısında parti içi sorunları haberleştirmesinin Kılıçdaroğlu cephesini kızdırdığı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu