Ekonomi

Tüpraş deprem bölgelerine yakıt desteği sağlıyor

İZMİR (İGFA) –Tüpraş, depremde başta Osmaniye, Gaziantep, Hatay, Malatya ve Kahramanmaraş illerinde AFAD’a uygun olarak iş makineleri, ambulanslar, itfaiye araçları, arama kurtarma ekiplerinin aydınlatma ihtiyaçları ve depremzedelerin ısınma ihtiyaçları için yakıt desteği sağlıyor. iklim koşullarının giderek kötüleştiği ve elektrik sorununun arttığı bölge.

Depremin olduğu ilk saatlerde afet bölgelerine sevk edilen Tüpraş Arama Kurtarma ekipleri, AFAD ile koordineli olarak arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Arama kurtarma ve enkaz kaldırma faaliyetlerinde büyük ihtiyaç duyulan iş makineleri, vinç ve jeneratörler, aydınlatma ekipmanları gibi çeşitli ekipmanlar da afet bölgelerine gönderildi. Bunların yanı sıra oluşan ek ihtiyaçlar, AFAD ile irtibat halinde olan Tüpraş Kriz Uyum ekibi tarafından sürekli takip edilmekte ve gerekli destekler hızlı bir şekilde deprem bölgelerine aktarılmaktadır.

TÜPRAŞ GÖNÜLLÜLERİ YARDIM İÇİN BAĞLANDI

Yaraları sarmak için tüm Türkiye ile birleşen Tüpraş, depremin ilk anlarından itibaren bölgeye yardım etmek için çalışanları ile teyakkuzda.

Kızılay’ın başlattığı kan bağışı kampanyasına Tüpraş gönüllüleri ilk 24 saat içinde katıldı.

Ayrıca çalışanların da katılımıyla kıyafet, hijyen malzemeleri, battaniye, ısıtıcı, mama gibi acil ihtiyaçlar için seferberlik devam etmekte olup, toplanan malzemeler AFAD gereğince beyin sarsıntısı alanlarına ulaştırılmaya devam edilmektedir.

İlk günden itibaren “tek yürek Türkiye için” anlayışıyla yardım seferberliğini aralıksız sürdüren Tüpraş, depremzedelerin ve gönüllülerin kullanımına yönelik konteynerlerin yanı sıra yatak, kamp alanı, içme suyu, konserve gibi konaklama ekipmanlarını da temin etti. , binlerce mont, kask ve iş. Kıyafet gibi temel ihtiyaçları da AFAD aracılığıyla bölgeye gönderiyor.

Tüpraş’ın yaraların iyileşmesine katkı sağlamak önceliği ile acısını paylaştığı sarsıntı bölgesine yardımlarını sürdüreceği belirtildi.

akhisar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu