Haber

Yollardaki durum

Otoyolların üretim, bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı kesimlerinde yavaş gitmek, trafik işaret ve işaretlerini takip etmek gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yol durum bültenine göre, Tarsus-Gaziantep-Adana Otoyolu Toprakkale ile Osmaniye kavşakları arasında üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle trafik akışı tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

Gemlik Serbest Bölge – Gebze-Orhangazi-İzmir Çağlayan kavşakları (İzmit Körfez Geçişi ve bağlantı yolları dahil) Karayolu 10-12. kilometrelik bakım ve onarım çalışması. Bu nedenle İstanbul istikametindeki otoyolun sağ şeridi trafiğe kapatılarak sürücüler diğer şeride yönlendiriliyor.

İzmir-Aydın Otoyolu Söke-Aydın Kuzey kavşaklarında üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle İzmir-Aydın istikametinde 2 şerit trafiğe kapatılırken, ulaşım sağ şeritten yapılıyor.

0-14 Denizli-Serinhisar yolu (Denizli Çevre Otoyolu Serinhisar istikameti). Honaz Tüneli’nin Denizli-Antalya istikameti kilometrelerce uzunluktaki fiber optik kablolarda hasar oluşması nedeniyle trafiğe kapatıldı. Bu bölümde sürücüler alternatif rota olarak Denizli şehir içi ulaşımını kullanıyor.

Lapseki-Biga yolunun Biga-Lapseki yönü 12-15’tir. Fore kazıklı üstyapı çalışmaları nedeniyle ulaşım Lapseki-Biga’dan çift yönlü olarak devam ediyor.

Emirdağ-Bolvadin-Çay yolu 23-24. Heyelan iyileştirme çalışmaları nedeniyle ulaşım denetimli olarak devam ediyor.

İliç-Kemaliye-Malatya yolunun 27-28. Kilometre cinsinden heyelan nedeniyle çift yönlü yolda trafik akışı tek şerit şeklinde sağlanıyor.

Gerede-Çerkeş yolunun 76-77. Yolun 1. kilometresindeki menfez düzenleme çalışmaları nedeniyle Çerkeş-Gerede istikametinde ulaşım tek şeritten sağlanacak.

Aydıncık-Silifke yolunun 25-28. kilometrelik (Büyükeceli-Koçaşlı-Yanışlı kesimi) patlatma imalat çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle 09.00-17.00 saatleri arasında gözetim altında ulaşım sağlanmaktadır.

Hopa-Borçka-Artvin yolunun 47-65. Kilometrelerinde 10 tünel bulunan güzergâhlarında (Borçka-Artvin kesimi) drenaj sistemi bakım ve temizlik çalışması nedeniyle ulaşım tek şeritten saat 17.30’a kadar denetimli olarak devam edecek.

delice-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu