Haber

ABD ordusu, Kanada sınırına tanımlanamayan bir nesne düşürdü.

ABD ordusunun Kanada ucundaki Huron Gölü üzerinde uçan tanımlanamayan bir nesneyi vurduğu bildirildi.

Kuzey Amerika Hava Savunma Komutanlığı (NORAD), Çin balonuyla Alaska ve Kanada üzerinde kimliği belirsiz cisimler düşürdükten sonra bu kez ABD ve Kanada sınırında uçan kimliği belirsiz bir cisim için harekete geçti.

NORAD’ın ABD-Kanada sınırındaki Michigan ve Huron gölleri bölgesini kısa süreliğine kapatmasının ardından kimliği belirsiz bir cisim daha düşürdüğü ortaya çıktı.

Michigan Temsilcisi Cumhuriyetçi Jack Bergman, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Savunma Bakanlığı, Great Lakes Bölgesi’ndeki operasyonlarla ilgili olarak benimle temasa geçti. ABD ordusu, Huron Gölü’ne yeni bir nesne indirdi.” sözlerini kullandı.

Emekli Korgeneral Bergman, ABD kamuoyunun söz konusu yüksek irtifa cisimleriyle ilgili sorularına yanıt beklediğini yazdı.

Pentagon ve NORAD’dan henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

ABD ordusu, 4 Şubat’ta Güney Karolina açıklarında Montana üzerinde daha önce tespit ettiği Çin’e bağlı yüksek irtifa balonunu vurdu.

Pentagon, 9 Şubat’ta Alaska üzerine tanımlanamayan bir nesne düşürdü.

Dün Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ABD ile iş birliği içinde Kanada’nın Yukon bölgesi üzerine cismi düşürdüklerini açıkladı.

Böylece ABD ordusu, son 10 günde bir Çin yüksek irtifa balonu ve 3 tanımlanamayan cisim olmak üzere toplam dört hava unsuru düşürdü.

NORAD, nükleer silahların konuşlandırıldığı Montana eyaleti üzerinde olağan dışı radar faaliyeti tespit ettiği gerekçesiyle alanı kısa süreliğine kapattı ancak yaptığı soruşturmada radar tespitleriyle ilişkilendirilecek herhangi bir nesne bulamadığını duyurdu.

ezineajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu